Jak sbalit knihomola

16:05

Máme jaro. Tedy alespoň kalendář to říká. Mám pocit, že kalendář kecá a chce se zařadit do žánru fantasy. Nicméně předstírejme, že je jaro a lásky čas. Vaše hormony se bouří, zvířata  vyvádí mladé a na vás zaútočí Amor. Vaše srdce zahoří láskou k někomu, pro koho je randění, v lepším případě, z říše scifi. V tom horším je to něco, co vypadlo z knih S. Kinga. 

Chápejte, s knihami se soupeřit nedá. Knihomol si vždy vybere knihu a jediné, o co se můžete pokusit, je nenápadně vplout do knihomolského života. Respektovat knihy, protože ty zde byly dřív než vy a budou zde i když vaše srdce vzplane novou vášní a vy odejdete. 

Pokud chcete knihomola vytáhnout na rande připravte si velkou dávku kreativity. My knihomolové nechápeme proč se někam tahnout, když můžeme sedět doma pod dekou a v té nejlepší společnosti... knižní. Proč vyměnit pohodlné tepláky za těsné džíny a strávit dvě hodiny před zrcadlem. Dobrovolně toto podstoupíme pouze v případě, že nás čtená kniha nebaví (na to nečekejte, vždy máme v zásobě nějakou co jí rychlostí blesku nahradí), nebo je na vás něco, co chceme blíž poznat. To už máte z půlky vyhráno. Pokud to není ani jedna z možností, moc šancí tu není. Ale můžete se o to pokusit. Věřte tomu, že pojď na jedno v nás touhu zahodit knihu nezapálí. Jak tedy připravit dokonalé rande?Buďte originální a kreativní. Co takhle napsat pozvánku na kartičku, která jako by vypadla z knihovny? 


Zvolte stylové oblečení. Sehnat se dá spoustu knihomolských triček a pokud jste si prozkoumali terén blíž, určitě víte jaká tématika knih je vašemu knihomolovi blízká. 
Nejkrásnější vůně je vůně knih. Pokud se vám nechce investovat, zakupte si knihu a den předem na ní spěte. Prosím vás, na otevřené knize. Snad se trochu té vůně přenese i na vás. Kdo ma vyšší finanční možnosti, může zakoupit knižní parfém a v hojné míře aplikovat. Navoďte tu správnou atmosféru. Většina knihomolů miluje svíčky a pokud seženete nějakou tu knižní, uslyšíte jak ledy začínají tát. Jste na správné cestě. 
Pokud si nejste jisti svojím kuchařským uměním, servírujte jídlo na zajímavém nadobí. Věřte tomu, že pak sníme i topinku (bez česneku prosím).
Sladká tečka na závěr nesmí chybět. Přinejmenším obalí vaše nervy. Čokoláda totiž vyléčí všechno. 
Po večeři nastává čas na šálek čaje nebo kávy. Zde platí to stejné. Knižní tématiky není nikdy dost. 
Se šálkem kávy anebo  čaje se pohodlně usaďte na pohovku a obklopte se polštáři. Nezapomeňte sundat ty háčkované povlaky, co vám matka dala k Vánocům. Dejte jim nový kabátek, který bude hodný tohoto večera. 
Tajný tip večera: Záložkama nepohrdneme. Nikdy jich není dost a vy díky této maličkosti získáte malé bezvýznamné plus. 
Mějte krásný víkend a dejte mi vědět jaké je vaše ideální rande ♡ Pokud se návod rozhodnete vyzkoušet za vzniklé škody neručím a reklamace nepřijímám 😄

  

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Ty talíře nutně potřebuju :D Jinak hezký článek :)

  OdpovědětVymazat
 2. Po počáteční skepsi ala co z toho vyleze (nechápej špatně), jsem se opravdu dobře pobavila! :-) Skvělé! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jaki recese a tipy na darky fajn. Ale jelikoz u nekterych lidi mam pocit, ze jim je kniha fakt blizsi nez realne vztahy, rovnou rikam, ze bych d nimi nevydrzel. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Na takovéhle rande bych šla raz dva! ♥

  OdpovědětVymazat

Počet zobrazení stránky